Komora hiperbaryczna

+48 536 468 376

DLA KOGO TLENOTERAPIA HIPERBARYCZNA?

Tlenoterapia jest wskazana właściwie dla każdego. Osobom chorym pomaga wrócić do zdrowia, dla osób zdrowych stanowi skuteczną profilaktykę. Regularne zabiegi w komorze hiperbarycznej minimalizują występowanie czynników ryzyka wywołujących choroby. Korzystanie z tlenoterapii w komorze gwarantuje zachowanie zdrowia i młodości.

SPORTOWCY

dla szybszej regeneracji i zwiększenia osiągów

Terapia hiperbaryczna powoduje szybszą regenerację tkanek po urazach, stłuczeniach i skręceniach. Zmniejsza stan zapalny, redukuje obrzęk, likwiduje zakwasy, regeneruje włosowate naczynia krwionośne, a także wzmacnia układ odpornościowy. Wraz z kolejnymi sesjami w komorze zwiększa się ilość molekuł ATP w organizmie, co skutkuje zwiększoną wydolnością tlenową i lepszymi osiągami.

Terapia hiperbaryczna jest dopuszczona przez Światową Agencję Antydopingową WADA dzięki czemu przez wielu określana jest naturalnym, legalnym dopingiem. Komór hiperbarycznych używa regularnie wielu znanych sportowców, w tym między innymi pływak Michael Phelps, piłkarz Cristiano Ronaldo, golfista Tiger Woods, tenisista Novak Djokovic, koszykarz LeBron James, zawodnik MMA Daniel Cormier.

OSOBY DBAJĄCE O URODĘ

dla odwrócenia skutków starzenia

Wiele gwiazd showbiznesu korzysta z terapii hiperbarycznej dla szybszej regeneracji oraz polepszenia urody. Przebywając w komorze hiperbarycznej dostarczamy do organizmu, ogromną ilość regenerującego tlenu, który dzięki rozpuszczeniu się w płynach ustrojowych trafia również do tkanek tworzących skórę. To wspomaga szybszą regenerację i odnowę skóry. Dzięki zabiegom możemy zlikwidować przebarwienia i problemy skórne, a także poprawić wiotkość skóry. Terapia hiperbaryczna wspomaga wzrost produkcji kolagenu i przyspiesza odnowę skóry. Tlen pod zwiększonym ciśnieniem wspomaga syntezę elastyny i kolagenu, a to przyczynia się do wygładzenia zmarszczek.  

Badania naukowe wykazały, że przy regularnym używaniu komór w krwiobiegu może być nawet 8x więcej komórek macierzystych, które są podstawą do regeneracji. Dodatkowo tkanki są lepiej odżywione, a toksyny są szybciej usuwane dzięki wyparciu ich z  połączeń z hemoglobiną. Tlen przyspiesza procesy metaboliczne organizmu co ułatwia utrzymanie optymalnej wagi ciała. Ilość komórek macierzystych maleje wraz z wiekiem. Regularne korzystanie z komory hiperbarycznej zwiększa ich ilość odwracając i zatrzymując skutki starzenia. 

Szczególnie poleca się terapię w komorach hiperbarycznych przed i po zabiegach chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej oraz laseroterapii, co pozwala wrócić do zdrowia i sprawności od 30 do 50% szybciej.

OSOBY CHORE

chcące wrócić do zdrowia

Terapia hiperbaryczna jest bardzo skuteczną metodą na poprawę zdrowia osób w każdym wieku. Dodatkowy, rozpuszczany przez ciśnienie tlen stymuluje produkcję komórek macierzystych, zwiększa zdolność białych krwinek do niszczenia bakterii, a także zmniejsza obrzęki. Trafia do obszarów, w których krążenie jest zmniejszone lub zablokowane, dzięki czemu dociera do uszkodzonych tkanek.

Umożliwia szybszy wzrost nowych naczyń krwionośnych w dotkniętych obszarach przywracając optymalną funkcjonalność komórkową i narządową. W ten sposób wspiera układ immunologiczny, zwiększając jego możliwości i przeciwdziałając wielu chorobom. Jest to proste, nieinwazyjne i bezbolesne leczenie.

regeneracja po urazach likwidacja zakwasów zwiększona wydolność lepsze osiągi sportowe
odwrócenie skutków starzenia poprawa urody produkcja kolagenu odnowa skóry usuwanie toksyn
leczenie tlenem powrót do zdrowia odnowa organizmu komórki macierzyste niszczenie bakterii wsparcie układu immunologicznego koronawirus koronawirus zapobieganie

INNE WSKAZANIA

STOPA CUKRZYCOWA

AUTYZM

UDAR MÓZGU

CHOROBA WIEŃCOWA

RANY MIAŻDŻYCOWE

CHOROBA ALZHEIMERA

CHOROBA PARKINSONA

STWARDNIENIE ROZSIANE

MÓZGOWE PORAŻENIE DZIECIĘCE

REUMATYZM

REGENERACJA PO ZABIEGACH CHIRURGICZNYCH

ZATRUCIA TLENKIEM WĘGLA

 

 

NEUROLOGIA

KARDIOLOGIA

GASTROLOGIA

DERMATOLOGIA

ORTOPEDIA

REHABILITACJA

PRZEMIANA MATERII

NIEDOSŁUCH

OPARZENIA

DEPRESJA

MIGRENA

ZESPÓL CHRONICZNEGO ZMĘCZENIA

 

ALTERNATYWA DLA CHEMIOTERAPII

rehabilitacja onkologiczna

Terapia tlenowa zmniejsza ryzyko uszkodzeń komórek przyczyniających się do powstania nowotworów.  Pomaga pozbyć się z organizmu metali ciężkich i toksyn, które są substancjami rakotwórczymi. Duża ilość tlenu dostarczona do komórek rakowych podczas zabiegu w komorze hiperbarycznej, hamuje proces złośliwienia, a nawet może wpłynąć na ich zniszczenie.

Komora hiperbaryczna może być również wykorzystywana do rehabilitacji onkologicznej po zabiegach radio i chemioterapii. Tlenoterapia pomaga zregenerować organizm po spustoszeniu jakie wywołują te zabiegi.

"Terapia hiperbaryczna wspomaga regenerację tkanek zniszczonych w wyniku radioterapii, działa na naczynia włosowate, które odpowiadają za odżywienie kości, błon śluzowych i skóry." - mówi dr Greg Jones, dyrektor Deaconess Hyperbaric and Wound Healing Center

LECZENIE PŁODNOŚCI

Coraz częstszym problemem obecnych czasów jest niepłodność. Przyczyn tego stanu może być wiele. Jedną z nich jest zbyt cienkie endometrium,które uniemożliwia zagnieżdżenie się zarodka.

Grupa uczonych z Uniwersytetu w Belgradzie przeprowadziła badania na temat wpływu hiperbarii tlenowej na płodność. Kilka kobiet poddano zabiegom w komorze hiperbarycznej przez 7 dni, a wyniki monitorowano przy użyciu USG. Wykazano, że jakość endometrium dzięki zabiegom znacznie się poprawiła, a  jego grubość wynosiła 11.0 +/- 2,6 mm. To stworzyło optymalne warunki do zagnieżdżenia się i rozwoju zarodka.

A jak terapia tlenowa wpływa na płodność u mężczyzn?

Tlen w wysokim stężeniu podawany pod wyższym ciśnieniem powoduje lepsze dotlenienie w tkankach jąder, kanalikach nasiennych zapobiegając hipoksji i poprawiając jakość nasienia. 

alternatywa dla chemioterapii wylecz raka sposób na raka rehabilitacja onkologiczna

we wszystkich tych przypadkach tlen dociera do uszkodzonych miejsc, które z różnych powodów są niedotlenione i zapoczątkowuje proces uzdrawiania tkanek.

 

  • Tlenoterapia wykorzystywana jest jako profilaktyka pierwotna zapobiegając przed powstaniem czynników ryzyka prowadzących do chorób

  • stymuluje pracę układu nerwowego, dotlenia mózg, dzięki czemu może być stosowana w rehabilitacji po urazach głowy

  • badania dowodzą, że pomaga rozwijać się dzieciom z autyzmem poprawiając ich komunikatywność, koncentrację, zmniejszając lękliwości, poprawiając apetytu i pracę jelit

  • wzmacnia układ sercowo-naczyniowy, zwiększając dopływ tlenu do serca zapobiega chorobom układu krążenia

  • regeneruje organizm wyniszczony po radio- i chemioterapii

  • zapobiega uzłośliwieniu się komórek nowotworowych,a nawet może je zniszczyć

  • może być stosowana w walce z uzależnieniami, sprawiając, że organizm odrzuca toksyny

  • leczy borelioze - tlen w wysokim stężeniu ma właściwości bakteriobójcze, działa głównie na bakterie beztlenowe m.in. bakterie borrellii

Media Społecznościowe

facebook komora hiperbaryczna Giżycko

Strona zrobiona w kreatorze stron internetowych WebWave

Co warto wiedzieć

- Standardowa cena zabiegu to 150 zł

- Wykupując pakiet zabiegów możesz liczyć na atrakcyjne zniżki

- Zaleca się serie od kilku do kilkudziesięciu zabiegów wykonywanych kilka razy w tygodniu

Giżycko Ośrodek Zdrowia

ul. Bohaterów Westerplatte 4 lok. nr 10 (piwnica)

tel: + 48 536 468 376

mail: kontakt@komorahiperbarycznagizycko.pl

 

 

Adres